Вести

 • Post time: Oct-11-2020

  Технологијата на обликување со металгија во форма на вбризгување (MIM) е производ на многу дисциплини, како што се технологија за обликување на пластика, полимерна хемија, технологија за металургија во прав и наука за метални материјали. Може брзо и прецизно да ја материјализира идејата за дизајн во одреден резултат со употреба на повеќе ...Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: јули-30-2020 година

  Металургијата во прав е специјална технологија која комбинира производство на метални материјали и обработка на делови во истиот проток на процеси. Тој е ефикасно средство за подобрување на перформансите на металните материјали и развој на нови производи. Металуршкиот материјал и производи во прав се користат во разни ...Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: септември-20-2019 година

  На 01.09.2019 год., Ние, Dongguan CFine Machinery Technology Co, Ltd, се одржа церемонијата на откривање за „CFine Intelligent Technologies Park Tech“. Ние ќе продолжиме да нудиме убави производи и услуги за нашите клиенти од целиот свет!   Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: август-16-2019 година

   Со цел да го збогатиме секојдневниот живот на нашата компанија, на 15.08.2019 година се одржа првиот натпревар за билијард „Култура на културата“ во Би-Би-Си Спорт сала. Прочитај повеќе »

 • Што е обликување со метални инјекции?
  Време на објавување: јуни-07-2018 година

  Метално обликување со инјекција (МИМ) е процес на производство што вклучува манипулирање со метални прав да се однесуваат како пластика со мешање на нив со полимерни врзива за формирање на сточна храна. Оваа суровина се користи за вбризгување компоненти со прецизна форма во форма на мувла. Делови потоа се термички обработени за повторно да се ...Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: мај-19-2018 година

  Понекогаш, клиентите необично се жалат дека се распрашувале за мешалка со гумени банкбери, но снабдувачот им понудил гума за дисперзија на гума. Особено кинески добавувачи, тие секогаш го нарекуваат миксер за месо за банкбери во мачкам. Зошто? Во Кина, гума и пластична мачкалка за дисперзија се нарекува „Тур ...Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: февруари-05-2018 година

  Драги пријатели, се приближува кинеската Нова Година. Во комбинација со одредена состојба, нашата компанија го организира пролетниот празник на фестивалот како што следи: Одморот започнува на 12 февруари и завршува на 22 февруари. За време на празникот, можете да не контактирате на тел: +8613829294617 и по пошта: cfd@cfine.cc Ви посакуваме среќен не ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-15-2017

  ЦИМ (Керамички шприц) индустрија е на пат добро и индустриски гиганти чекор напред кон неа, производители на опрема нема да биде исклучок, се разбира. Dongguan CFine Машини го deliveried осум отворен во близина тип Banbury миксери за керамички вчера. Според она што Mr.Shu, на ... Прочитај повеќе »

 • За континуирано Миксер
  Време на мислењето: Aug-15-2017

  Најочигледната карактеристика на оваа машина е да се задржи хранење на материјалот. Продуктивноста зависи од брзината на хранење и брзината на хранење (брзина на мешање на завртки и екструдирање навој) е прилагодлив. Погодно за 1.PE, Abs, PS, EVA господар серија; ABS, Ева, пламен retardant господар ... Прочитај повеќе »

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

WhatsApp Интернет разговор!
WhatsApp Интернет разговор!